bos
logo
logo
bos
bos
bos
bos
 
Evin Tarihi

Nereden Nereye

Evde Ne Var?

Bir Sonbahar Anısı

Paçacıoğlu Ailesi

Evde Ne Var?

Antep sokaktan girince bir ferahlık hissedersiniz özenle tasarlanmış bahçeyi görünce. Her mevsim farklı bir çiçek açıp süsler etrafı, bir taraftan da erguvanlar, manolyalar, meyve ağaçaları ile yarışırlar sanki.

İçinizi bir mutluluk sarar evin zemin katına (Hayat) girerken. Hele hava güzelse ve evin iki ana giriş kapıları açıksa bir kapıdan girip diğerinden çıkınca başka bir dünyaya açılırsınız bahçenin diğer güzelliklerini görünce.

boş


Hayat, dinlenme ve kışın kahvaltı mekanıdır misafirlerin, mutfak ve kiler destekler dostlukları. Kanepe, masa, koltuk ve sandalyeler hep özel yaptırılmıştır alanın özgün taş yapısına uygun olarak.

Taştan kurtulup ahşabın sıcaklığına kavuşursunuz usta ellerden çıkmış merdivenlerden birinci kata çıkarken. Özel dokunmuş kilim, merdivenin sesini yutar. Kat'a girişte sofa ve eyvanlar karşılar sizi, özel dokunmuş halıları ve sade tefrişi sohbete zorlar insanı. Sağda özel bölme ile ayrılmış suit oda vardır. Kapıyı kapattığınızda bağımsız daire gibidir. Odalar aynı mantıkla döşenmiş ama küçük dokunmalarla farklılaştırılmıştır.

boş


Tüm katta döşemeler, tavanlar va kapılar özgün hali ile korunmuştur. Her yönden ışık ve güneş alan mekanların çok sayıdaki pencereleri ise aslına uygun yapılmıştır.

İkinci,katın cumba pencerelerinden merdivenlere yansıyan renkli ışıklar yukarı çeker sizi. Çok özenli bir işçiliğe sahip olan sofa tavanı büyüler insanı. Bu kattaki odalara orta kattaki gibi sofanın sağında ve solunda bol ışık ve güneş alan eyvanlardan girilir.

boş


Bu katta da döşemeler, tavanlar va kapılar özgün hali ile korunmuştur. Her yönden ışık ve güneş alan mekanların çok sayıdaki pencereleri ise aslına uygun yapılmıştır.

Binadaki konaklama odaları ikişer kişiliktir. Bazıları birleşebilen iki ayrı bazıları ise iki kişilik tek yataktan oluşur. Evin bahçesinde iki ayrı konaklama odası bulunur.

Küçük bir bilgi vermektir yukarıdakiler, görmeden ve içinde yaşamadan yazılan ne anlatabilir ki...boş