Evimiz


Antep sokaktan girince bir ferahlık hissedersiniz özenle tasarlanmış bahçeyi görünce. Her mevsim farklı bir çiçek açıp süsler etrafı, bir taraftan da erguvanlar, manolyalar, meyve ağaçları ile yarışırlar sanki.

İçinizi bir mutluluk sarar evin zemin katına (Hayat) girerken. Hele hava güzelse ve evin iki ana giriş kapısı açıksa bir kapıdan girip diğerinden çıkınca başka bir dünyaya açılırsınız.

Hayat, dinlenme ve kışın kahvaltı mekanıdır misafirlerin. Kanepe, masa, koltuk ve sandalyeler evin taş ve ahşap yapısına uygun olarak özel tasarlanmıştır.

Merdivenlerden birinci kata çıkarken usta ellerden çıkmış ahşabın sıcaklığına kavuşursunuz. Özel dokunmuş kilim, merdivenin sesini yutar. Kata girişte sofa ve eyvanlar karşılar sizi, sade tefrişi sohbete davet eder insanı.

Sağda özel bölme ile ayrılmış suit oda vardır. Kapıyı kapattığınızda bağımsız daire gibidir. Odalar aynı mantıkla döşenmiş ama küçük dokunuşlarla farklılaştırılmıştır.

İkinci katın cumba pencerelerinden merdivenlere yansıyan renkli ışıklar yukarı çeker sizi. Çok özenli bir işçiliğe sahip olan sofa tavanı büyüler insanı. Yine sağda özel bölme ile ayrılmış bir suit oda vardır.

Evin tüm döşeme, tavan ve kapıları özgün hali ile korunmuştur. Her yönden ışık ve güneş alan çok sayıdaki pencereler ise aslına uygun olarak yeniden yapılmıştır. Bu yazdıklarımız sadece küçük bir bilgi vermektedir, görmeden ve içinde yaşamadan yazılanlar ne kadar tarif edebilir ki?